Program Vježbenička tvrtka je zamišljen kao usvajanje i utvrđivanje teorijskoga znanja kroz konkretno obavljanje poslova koji se inače obavljaju u pravoj organizaciji.

U našoj školi program Vježbenička tvrtka provodi se od školske godine 2006./2007.
Učenici uče kako se stvarno osniva tvrtka, kako se obavljaju sve poslovne komunikacije i financijske transakcije, kako se prezentira proizvod/usluga te knjigovodstveno evidentiraju sve promjene.

Dakle, učenici postaju zaposlenici u tvrtki te međusobno, s drugim tvrtkama, posluju putem interneta, a u što vjernijoj simulaciji stvarnih poslovnih događaja pomažu im partnerske tvrtke (stvarne tvrtke koje im daju potrebne smjernice za poslovanje). Na taj se način povezuje škola i gospodarstvo, a učenici koji pohađaju taj program tijekom 3. i 4. godine obrazovanja se nakon školovanja lakše i brže uključuju u stvarni poslovni svijet.

Učenici spoznaju kako djeluje gospodarski sustav naše države (a i međunarodno poslovanje) uz sve potrebne institucije.  Razvijaju kreativnost, profesionalizam u obavljanju pojedinoga posla, zanimanje za struku, komunikativnost, poduzetnički duh, međusobnu toleranciju i uče poštivati različitosti.

U našoj školi djeluje pet tvrtki i to:

1. AquaGac d.o.o. – prodaja i distribucija vode

2. Fenestra d.o.o. – turistička agencija

3. Kaldi d.o.o. – trgovina na veliko kavom, čajem i začinima

4. Gačanka d.o.o. – trgovina na veliko autohtonim proizvodima

5. WebDesign d.o.o. - izrada i dizajn web stranica

Jednom godišnje se organizira Smotra - sajam vježbeničkih tvrtki gdje učenici - zaposlenici predstavljaju svoj rad te sklapaju poslove kao i na stvarnim sajmovima.