« Travanj 2020 »

"Ne postoji loše vrijeme, postoji samo loša oprema"
Autor: EDI ŠOP, 4. 6. 2019.

Ne postoji loše vrijeme, postoji samo loša oprema izreka je uz koju se odgajaju i školuju generacije šumarskih stručnjaka. Red je da ju poosobe i naši šumarski tehničari kojima budući rad u struci na put stavlja sve čudi prirode pa tako i vremena.

Izrazito kišno vrijeme kojemu smo svjedoci posljednjih tjedana ipak je onemogućavalo terenske vježbe. Stoga je dan bez mnoštva kišnih kapi valjalo iskoristiti i uvježbavati rad mjernim instrumentima u izvornim uvjetima. Prikladnu opremljenost, organiziranost i spremnost za rad pokazali su dvanaestorica iz trećeg razreda šumara i time dokazali da su prvorazredni kandidati struke. U dvije grupe mjerili su visinske razlike metodom niveliranja, a osim usvajanja same metode dodatno izoštravali svoju preciznost, točnost i urednost mjerenja te socijalne vještine podjele zaduženja i rada u skupini.

A.J.

"Ne postoji loše vrijeme, postoji samo loša oprema"
Autor: EDI ŠOP, 4. 6. 2019.

A.J.