Trigonometrija izvan školskih klupa

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 19. 5. 2019.

Projekt "Trigonometrija izvan školskih klupa" postao je već tradicija u našoj Školi.

Učenici 2. razreda gimnazije, nakon obrađene cjeline Trigonometrija pravokutnog trokuta, u pratnji prof. Augustina Jelušića, nastavnika geodezije i prof. Ivanke Kranjčević-Orešković, nastavnice matematike, zauzimaju poziciju ispred Milenijuma odakle je najbolji pogled na Crkvu Presvetog Trojstva.

Na Crkvi su istaknute točke čiju visinu treba izračunati.

Kako? Pomoću geodetskih uređaja mjere se kutovi pod kojima se vide te točke, a savladana znanja iz trigonometrije omogućuju računanje visina.

Tijek projekta prikazan je u infografici.

Trigonometrija izvan školskih klupa

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 19. 5. 2019.

Na Crkvi su istaknute točke čiju visinu treba izračunati.

Tijek projekta prikazan je u infografici.

« Srpanj 2020 »

CMS za škole logo
Srednja škola Otočac / Ćirila i Metoda 2, HR-53220 Otočac / ss-otocac.skole.hr / ured@ss-otocac.skole.hr