EKONOMISTI 3. I 4. RAZREDA PREDSTAVILI SVOJE VJEŽBENIČKE TVRTKE NA MEĐUŽUPANIJSKOJ SMOTRI/SAJMU U RIJECI

Autor: Administrator , 28. 11. 2018.

Međužupanijsku smotru Vježbeničkih tvrtki, održanu u Ekonomskoj školi Mije Mirkovića u Rijeci,  organizirala je i provodila Agencija za strukovno obrazovanje i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa.

Cilj smotre bio je poboljšati kvalitetu obrazovanja u svim strukovnim školama Republike Hrvatske koje provode program Vježbenička tvrtka poticanjem učenika/ca na napredovanje, želju za samostalnošću, samopotvrđivanje i primjenu teorijskoga znanja kroz razvoj poduzetničkih vještina, sposobnosti, stajališta i suradnje među učenicima/cama i profesorima.

Tijekom Smotre/sajma učenici su predstavljali svoje škole, vježbeničku tvrtku, te međusobnim poslovanjem upoznali i proučili što radi njihova „konkurencija“.

Na Smotri su sudjelovali učenici Željezničke tehničke škole iz Moravica s tvrtkom Medica d.o.o., učenici Trgovačke i tekstilne škole iz Rijeke s tvrtkom Mobile Company d.o.o., učenici Srednje škole Delnice s tvrtkom Zerde d.o.o., domaćini s tvrtkama Vrtko d.o.o., Šumko d.o.o., GalaNova d.o.o., Ukusi Istre d.o.o., Delmar d.o.o., KIS d.o.o., Ritam grada d.o.o., Cukar d.o.o. i FC d.o.o. pod mentorstvom profesorica Klaudije Skoko, Jadranke Tibljaš i Nensi Slavujević.

Učenici Srednje škole Otočac, pod mentorstvom prof. Gordane Žubrinić, predstavili su se s tvrtkama Kaldi d.o.o., Gačanka d.o.o., AquaGac d.o.o. i Webdesign d.o.o.

Ova smotra omogućila nam je uvid u situacije u drugim školama i kako naša škola niti malo ne zaostaje s drugima, kako u materijalima, tako i u samoj organizaciji vježbeničkih tvrtki.

Danijela  Sučić,  4. ek

Autor: Administrator , 28. 11. 2018.

Danijela  Sučić,  4. ek