« Studeni 2019 »

"A LA CROATE"
Autor: Dijana Nikšić, 18. 10. 2018.

Učenici i djelatnici Srednje škole Otočac na prigodan način su obilježili Međunarodni dan kravate – 18. listopada, koji se obilježava diljem svijeta.

Kravata, kao simbol uglađenosti i kultiviranosti, potječe od Hrvata. Naime, Hrvati su na sebi svojstven način vezivali oko vrata slikovite rupce. Taj "hrvatski stil" osvojio je probirljive Parižane i oni su usvojili novi modni predmet koji se nosio "a la Croate"!
Tako je kravata ušla u tadašnju gradsku modu i osvojila Europu i ostatak svijeta.

Danas je ona simbol ljudskog dostojanstva, kulture uljudnosti, sklada slobode i odgovornosti, poslovne uspješnost te duha zajedništva među ljudima i narodima.

Učenici 2. razreda gimnazije okušali su se u izradi kravata origami tehnikom :)

"A LA CROATE"
Autor: Dijana Nikšić, 18. 10. 2018.

Učenici 2. razreda gimnazije okušali su se u izradi kravata origami tehnikom :)