« Studeni 2018 »

Posjet gimnazijalaca Zadru i Ninu
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 11. 10. 2018.

Dana 9. listopada učenici 1., 2. i 3. razreda gimnazije u pratnji profesorica Snježane Jovanić, Mirjane Dasović i Ivanke Kranjčević-Orešković posjetili su grad Zadar.

Izlet je osmišljen kao oblik terenske nastave, a sačinjavao se od razgledavanja starih i oku lijepih znamenitosti. Za početak smo posjetili najpoznatiju monumentalnu građevinu u Hrvatskoj -  Crkvu sv. Donata, a zatim i ostale građevine koje dočaravaju ljepote grada kao što su Crkva sv. Marije, Crkva sv. Krševana i Katedrala sv. Stošije. Posebni značaj ovom danu doprinjela je šetnja i ugodno druženje uz miris mora obasjanog suncem te naročito lijepo i moćno zdanje - sveučilišna zgrada.

Posjet je završio razgledavanjem Crkve sv. Križa u Ninu, gdje smo uz Grgura Ninskog stvorili drage uspomene kojih ćemo se rado sjetiti u budućnosti.

Luka Orešković, 3. gimnazije

Posjet gimnazijalaca Zadru i Ninu
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 11. 10. 2018.

Luka Orešković, 3. gimnazije