« Kolovoz 2018 »

Učenici proveli akciju uređenja Fortice
Autor: EDI ŠOP, 13. 6. 2018.

Unatoč približavanju kraja nastavne godine i mnogim školskim obvezama, uspjeli smo izdvojiti jedan dan za uređenje ForticeUčenici 2. i 3. razreda smjera šumarski tehničar pod vodstvom svojih profesora iz struke uredili su okoliš kulturno-povijesnog, vjerskog i turističkog lokaliteta Fortice.

Tako smo dana 7. lipnja 2018. godine u sklopu stručnih predmeta iz programa šumarstvo imali zadatak obaviti radove njege i čišćenja koje se obavlja od razvojnoga stadija pomlatka do razvojnoga stadija mlađega mladika te smo negativnom selekcijom uklonili loše, oštećene, bolesne, rašljaste biljke, najagresivnije vrste poput pajasena i crnog trna, a s druge strane pazili da autohtone vrste ostanu nedirnute, poput hrasta lužnjaka, kitnjaka, cera, jasena, graba, bukve, drijena, sviba, javora, crnog bora, običnog bora itd. Nakon navedenih šumsko-uzgojnih radova njege i čišćenja, pristupili smo sakupljanju plastičnih i staklenih boca, limenki, čaša te raznog otpada kako bi Fortica i dalje bila ugodno mjesto za obilazak i odmor. Na ovoj praktičnoj nastavi smo shvatili koliko je bitno ne zagađivati okoliš, njegovati i čistiti šumu koja je jedan od inicijalnih izvora osnovnih životnih potreba.

T.N., K.M.

Učenici proveli akciju uređenja Fortice
Autor: EDI ŠOP, 13. 6. 2018.

T.N., K.M.