« Lipanj 2018 »

Terenska nastava iz dendrometrije
Autor: EDI ŠOP, 6. 6. 2018.

Poznati znanstvenik lord Kelvin, po kojem se danas zove međunarodna mjerna jedinica (SI jedinica) za termodinamičku temperaturu, izjavio je: „Kad možete izmjeriti ono o čemu govorite i izrazite to brojem, vi znadete nešto o tome, ali ako to  ne možete prikazati brojem, vaše znanje je slabo i nezadovoljavajuće.”

Učenici 3. razreda smjera šumarski tehničar iz predmeta Dendrometrija uče kako kvantitativno opisati stablo, odnosno kako mjernim instrumentima izmjeriti promjer i visinu stabla te na temelju toga očitati volumen iz tablica volumena stabla.

Kako je izgledao praktični rad učenika, možete pogledati na fotografijama.

I.A.

Terenska nastava iz dendrometrije
Autor: EDI ŠOP, 6. 6. 2018.

Kako je izgledao praktični rad učenika, možete pogledati na fotografijama.

I.A.