« Prosinac 2018 »

Trening za nenasilje
Autor: Dijana Nikšić, 25. 5. 2018.

Djelatnice udruge SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava su održale  treću po redu radionicu s učenicima naše Škole u sklopu projekta „Operacija Mladi“.

Projekt je usmjeren na srednjoškolce koji se kroz iskustvene radionice i kreativno izražavanje multimodalno informiraju i educiraju o psihološkim i pravnim aspektima (ne)nasilja.

Program provode psihologinja, pravnica i profesorica hrvatskoga jezika i književnosti  uz pomoć educiranih volonterki Udruge.

Naziv  interaktivne radionice je bio  „Govor mržnje“ . Pravnica je učenicima održala predavanje o ljudskim pravima, s naglaskom na govor mržnje, kako bi isti približila učenicima i objasnila im  kako ga gleda pravni sustav, kakve mogu biti posljedice i kako za njega odgovaramo.

Trening za nenasilje
Autor: Dijana Nikšić, 25. 5. 2018.