« Prosinac 2018 »

Terenska nastava iz dendrologije
Autor: EDI ŠOP, 8. 5. 2018.

Dana 7. svibnja 2018. godine učenici 3. razreda smjera šumarski tehničar, pod vodstvom nastavnika stručnih predmeta Augustina Jelušića, dipl. ing. šum. i Edija Šopa, dipl. ing. šum., sudjelovali su u sakupljanju i determinaciji biljnoga materijala za izradu herbarija iz nastavnoga predmeta Dendrologija na poznatim otočkim lokalitetima Fortici, Humcu i gradskom parku.

Nakon uspješno obavljenoga teorijskog znanja koje obuhvaća biološka svojstva, morfološka obilježja, unutarvrsnu varijabilnost, područje prirodnoga rasprostranjenja vrste, posebne značajke te gospodarsku i ekološku važnost vrsta, učenici praktično stječu sposobnost prepoznavanja drvenastih vrsta na osnovi različitih morfoloških obilježja: habitusa, kore, lišća, izbojaka i pupova listopadnih vrsta zimi, cvjetova, plodova i sjemenki.  Na ovaj način učenici stječu teorijsko i praktično znanje o autohtonim i alohtonim vrstama drveća i grmlja. Cilj je ove terenske nastave učenike osposobiti za samostalno prepoznavanje vrsta u svako godišnje doba.

Terenska nastava iz dendrologije
Autor: EDI ŠOP, 8. 5. 2018.