Naša ekonomistica Katarina Vučetić dobitnica nagrade na natječaju za najbolju priču

Autor: Administrator , 21. 4. 2018.

Katarina Vučetić, učenica IV. razreda zanimanja ekonomist Srednje škole Otočac, s pričom „Smaragdni anđeo“, odabrana je među finaliste literarnog natječaja za učenike srednjih škola „Ja sam pisac“ koji su organizirali 4. godinu zaredom, povodom Noći knjige 2018. i Svjetskog dana knjige i autorskih prava, nakladnička kuća Znanje, portal za knjigu i kulturu Moderna vremena i I. gimnazija Zagreb

Literarnom izražavanju skloni srednjoškolci mogli su odabrati jednu od 4 teme: ljubavna, krimi-triler, povijesna ili fantasy odnosno SF priča. U redakciji Znanja imali su doista težak zadatak odabrati najbolje među ukupno pristiglih 120 tekstova te je izdvojeno ukupno 11 finalista među kojima je i učenica Katarina Vučetić iz Otočca (mentorica prof. Manja Kostelac-Gomerčić). Uz čestitke Katarini, želimo i da joj ova nagrada bude poticaj u daljnjem ustrajnom usavršavanju literarnog izražavanja za koje ima 'žicu'.

Proglašenje pobjednika i preuzimanje nagrada održat će se u Noći knjige, 23. travnja 2018., na svečanoj dodjeli nagrada u KUC-u u Zagrebu. Pobjednici Natječaja bit će nagrađeni poklon-paketima knjiga iz naklade Znanja, prigodnom zahvalnicom i objavom pobjedničkih priča na Facebook i internetskoj stranici Znanja te na portalu za knjigu i kulturu Moderna vremena. Uz objavljene pobjedničke priče na portalu će autore nagrađenih priča kratkim intervjuima predstaviti učenici I. gimnazije.

U znak zahvale za sudjelovanje u Natječaju i knjižnici Srednje škole Otočac bit će  također darovan poklon-paket knjiga.

Autor: Administrator , 21. 4. 2018.