« Kolovoz 2017 »

ZLATNI EKO STATUS ZA NAŠU ŠKOLU
Autor: Administrator , 15. 5. 2017.

Srednja škola Otočac peti je put obnovila status Eko-škole, koji se obnavlja svake dvije godine, i ponosno zaslužila zlatni certifikat.

Dana 12. svibnja 2017. godine u Zagrebu je održana svečana podjela Povelja (Certifikata) i Zelenih zastava. Predstavnicima međunarodnih eko-škola uručio ih je dr. Ante Kutle, predsjednik Hrvatskog povjerenstva FEE.

Status eko-škole naša škola ima  od 2007. godine, a ove je godine peti put zelenu zastavu dobila za ekološke aktivnosti u školi i edukaciju učenika u očuvanju prirodnih resursa vode, štednje električne energije i gospodarenja otpadom.

Status eko-škole dodjeljuje Međunarodna koordinacija za Eko-škole, na prijedlog Hrvatskog povjerenstva Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš, koja djeluje pri nevladinoj udruzi Lijepa naša u Zagrebu. Osmišljen je kao sustav nagrađivanja na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini koji brigu za okoliš u okviru programa odgoja i obrazovanja promiče u način življenja.

ZLATNI EKO STATUS ZA NAŠU ŠKOLU
Autor: Administrator , 15. 5. 2017.