« Lipanj 2017 »

Dan ružičastih majica
Autor: Administrator , 22. 2. 2017.

Srednja škola Otočac i ove školske godine je obilježila Dan ružičastih majica, odnosno dan protiv nasilja među vršnjacima, poznatiji kao Pink Shirt Day

Obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači, a ove godine to je 22. veljače.

Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi Nova Scotia. Na taj dan učenik je u školu  došao u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke i zbog toga je bio žrtva vršnjačkoga nasilja.

U znak podrške tom dječaku dvojica učenika škole Nova Scotia, David Shepherd i Travis Price, također su odjenuli ružičaste majice i njihov prosvjed protiv nasilja postao je globalan.

Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima, odlučili smo reagirati i priključiti se obilježavanju Dana ružičastih majica kako bi pridonijeli podizanju svijesti o ovom problemu.

Dan ružičastih majica
Autor: Administrator , 22. 2. 2017.

Obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači, a ove godine to je 22. veljače.