« Prosinac 2017 »

DABAR - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 7. 10. 2016.

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Probno natjecanje u našoj školi održano je 29. rujna, a uključilo se 28 učenika.

U studenom se održava "pravo" natjecanje. Pozivam sve učenike koji se žele uhvatiti u koštac s drugačijim zadacima od onih svakodnevnih, školskih da pročitaju više detalja o natjecanju, ali i isprobaju sve zadatke prevedene na hrvatski jezik na ovoj stranici.

Za sve detalje, pitanja, otklanjanje nedoumica slobodno se obratite prof.  Ivanki Kranjčević-Orešković.

DABAR - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 7. 10. 2016.