« Listopad 2017 »

MLADI U PROMETU
Autor: Administrator , 29. 4. 2016.

Službenici Policijske uprave Ličko-senjske održali su edukativnu prezentaciju vezanu za sigurno sudjelovanje mladih u prometu. Prezentaciji su prisustvovali svi učenici završnih razreda koji su većinom i sami sudionici u prometu.

Mladi vozači vrlo često precjenjuju svoje sposobnosti i često se upuštaju u riskantnu i prebrzu vožnju, nesvjesni svih rizika koje takva vožnja nosi. Svaka prometna nesreća, a pogotovo ona  sa smrtnom posljedicom, upozorava da je nužno učiniti dodatne napore u edukaciji mladih o odgovornom ponašanju u prometu.

Značajnu ulogu imaju roditelji koji svojim primjerom trebaju pokazati obrasce poželjnog ponašanja u prometu, ali odgovornost je i na svim razinama društva, od državnih institucija, nastavnika i profesora u osnovnim i srednjim školama, instruktora u auto školama te osiguratelja da kroz nastavne programe i posebne edukativne kampanje upozoravaju na opasnosti rizičnog ponašanja mladih vozača u prometu.

MLADI U PROMETU
Autor: Administrator , 29. 4. 2016.