Sve je spremno za državno natjecanje mladih šumara

Autor: Administrator , 26. 4. 2016.

Kraju su privedene sve predradnje za spreman doček državnog natjecanja šumarskih tehničara kojemu je ove godine domaćin Srednja škola Otočac. Svečano otvorenje natjecanja je u četvrtak, 28. travnja, u 11 sati u GPOU, a revijalno natjecanje u radu motornom pilom održat će se u petak, 29. travnja, u gradskom parku od 9 do 12 sati.

Na tome dvodnevnom događanju sudjelovat će 16 učenika u pratnji osam mentora iz osam srednjih škola, a tome treba pribrojiti i 10 članova Državnog povjerenstva koji će pratiti i ocjenjivati natjecatelje.

Na svečanom otvorenju u četvrtak otočki će srednjoškolci za svoje goste izvesti prigodni program, pa će nastupiti folklorna grupa, dramska skupina s predstavom Predstava i učenica Dora Burić s recitacijom.

Potom će se šumarski tehničari okušavati u tri natjecateljske discipline. Iz dendrometrije je to izmjera stojećeg stabla, iz dendrologije prepoznavanje vrsta drveća i grmlja, dok ispit znanja sadrži pitanja iz struke.

U petak, u revijalnoj disciplini tj. u praktičnom dijelu natjecanja na poligonu mladi će šumari pokazati koliko su savladali umijeće rukovanja motornom pilom. Taj će se dio natjecanja održati u otočkome gradskom parku, a učenici su već postavili drvenu ogradu oko natjecateljskog prostora. Očekuje se veći broj gledatelja.

Na ovogodišnjem državnom natjecanju sudjelovat će i dva učenika Srednje škole Otočac: Antonio Grahovac i Josip Bogdanić iz IV. razreda pod mentorstvom prof. Augustina Jelušića

Sudionici državnog natjecanja šumarskih tehničara

Škole               Učenici               Mentori                      Državno povjerenstvo

Pripreme u slici

Sve je spremno za državno natjecanje mladih šumara

Autor: Administrator , 26. 4. 2016.

Sudionici državnog natjecanja šumarskih tehničara

Pripreme u slici