« Studeni 2018 »

20 godina interneta u Hrvatskoj
Autor: Administrator , 16. 11. 2012.

Prije dvadeset godina, 17. studenoga 1992. godine u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu službeno je puštena u rad hrvatska akademska i istraživačka računalno komunikacijska mreža, utemeljena na IP protokolu i njezina poveznica na globalnu mrežu Internet. Taj se dan i službeno računa kao dan kad je Internet zaživio u Hrvatskoj.

Izgradnju mreže utemeljene na IP protokolu i uspostavu internetske veze Hrvatske sa svijetom (radilo se o vezi između Srca i Sveučilišta u Beču kapaciteta 9.6 kbps) "odradio" je tim Sveučilišnog računskog centra (Srca), a veza je uspostavljena u sklopu projekta izgradnje nacionalne akademske mreže - Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet.

Tu smo obljetnicu u školi obilježili postavljanjem  prigodnih panoa. U njihovoj su izradi sudjelovale učenice 1. gimnazije, Ines Tonković, Marija Kostelac, Leonarda Bešenić, Valentina Samaržija, Eni Šporčić I ivana Šimunović, pod vodstvom profesorice Ivanke Kranjčević-Orešković.

Ivana Šimunović, 1. gimnazije

Foto-galerija

20 godina interneta u Hrvatskoj
Autor: Administrator , 16. 11. 2012.

Ivana Šimunović, 1. gimnazije

Foto-galerija