Raspisan Natječaj za 18. generaciju stipendista i stipendistica

Autor: Administrator , 15. 10. 2012.

Forum za slobodu odgoja je 4. listopada 2012. godine raspisao Natječaj za program razmjene učenika srednjih škola. Već 18. godinu za redom Forum u suradnji s American Secondary Schools for International Students and Teachers (ASSIST) i Headmasters' and Headmistresses' Conference (HMC) raspisuje Natječaj za program stipendiranja.

Program je namijenjen učenicima drugih razreda srednjih škola, a provodi se u prestižnim srednjim školama koje su članice mreže škola ASSIST-a i HMC-a. Imajući na umu reputaciju tih srednjih škola, osobine koje se očekuju od potencijalnih stipendista jesu marljivost, kreativnost, komunikativnost i društvenost. Potrebno je napomenuti kako su bivši stipendisti izrazili veliko zadovoljstvo stipendijom, školovanjem u inozemstvu, kao i velikim životnim iskustvom koje su stekli na stipendiji. Prednosti koje ističu su iskustvo multikulturalnosti, kao i razvijanje dijaloga s kolegama/icama iz cijelog svijeta.

Ovaj program fokusira se na stipendiste i njihove interese, želje i aktivnosti. Osim toga, fokus je stavljen na razvijanje osobnosti svakog pojedinog stipendista, a program im pruža značajnu podlogu za budućnost i daljnje školovanje.

Natječaj je otvoren do 9. studenog 2012. godine, a pravila, prijavnicu i ostale potrebne dokumente možete pronaći na internetskoj stranici Foruma za slobodu odgoja http://www.fso.hr/assisthmc-stipendije/natjecaj

Raspisan Natječaj za 18. generaciju stipendista i stipendistica

Autor: Administrator , 15. 10. 2012.

« Travanj 2024 »