« Prosinac 2017 »

Norijada 2012.
Autor: Administrator , 19. 5. 2012.

Još jednoj generaciji srednjoškolaca u petak je završilo 4-godišnje odnosno 3-godišnje obrazovanje u Srednjoj školi Otočac. Iz školskih klupa u daljnji život, zaposlenje ili studiranje, kreće 112 mladih ljudi. Iako ih prema trenutačnoj percepciji stanja u društvu ne čekaju med i mlijeko, a čega su i sami bili svjesni tijekom cijelog školovanja, s velikim su se veseljem oprostili od dosadašnjega školskog načina života, pa ma koliko đačko doba bilo – najljepše!

Zadnjeg dana nastave, 18. svibnja 2012. godine, u školskom su holu pjevali, plesali, zviždali, a potom prema tradiciji otočkih maturanata u veseloj povorci zajedno sa svojim razrednicima prodefilirali glavnom ulicom, predvođeni učenicima koji su nosili tri zastave, Grada Otočca, Ličko-senjske županije i Republike Hrvatske. Prekrasan je to bio prizor koji su fotografirali mnogi građani koji su se zatekli na ulici, a iz automobila i poneki strani turisti koji su baš tada prolazili kroz grad.

Ovogodišnje maturante čine učenici završnih razreda 5 obrazovnih programa, a to su opća gimnazija, ekonomist, šumarski tehničar, prodavač i elektrostrojar. Generacija je to koju treba posebno pohvaliti zbog primjerenog vladanja u zadnjim školskim danima i na sam dan norijade jer je izostalo prekomjerno polijevanje vodom, posipanje brašnom, demoliranje školske i gradske imovine, pa su ispit zrelosti položili doista s odličnim. Želimo im uspjeh i zadovoljstvo u predstojećim životnim ispitima i iskušenjima svakom ponaosob, kao i cijeloj generaciji, a naročito već na prvom sljedećem koraku – ispitima državne mature i završnim ispitima. Sretno!

Pogledaj galeriju fotografija otočke norijade ovdje

Norijada 2012.
Autor: Administrator , 19. 5. 2012.

Pogledaj galeriju fotografija otočke norijade ovdje