PRIHVATI IZAZOV I POSTANI PRIPADNIK HRVATSKE VOJSKE

Autor: Gorana Mandarić, 16. 4. 2024.

Devetoga travnja u Vatrogasnom domu Otočac održana je vojna evidencija za učenike koji su rođeni 2006. godine. Riječ je o redovnoj aktivnosti koja se sukladno odredbama Zakona o obrani provodi svake godine, a odnosi se na zakonsku obvezu za sve hrvatske državljane – muškarce koji u kalendarskoj godini navršavaju 18 godina i imaju prebivalište na području Hrvatske.

U prisutnosti poručnika Marka Pedića i stručnih referentica za poslove obrane Anamarije Šebalj i Mirjane Kostelac učenici su uz opuštenu atmosferu bili upućeni u sve obveze i prava koja ih čekaju ako odluče pristupiti dobrovoljnom vojnom roku.

Informativna prezentacija nastavila se peti školski sat u prostorima naše Škole, uz prisutnost pedagoginje Dijane Nikšić, učenika trećih razreda programa šumarski tehničar, elektromehaničar, automehaničar i autoelektričar te maturanata šumarskoga smjera, a održali su je isti predavači iz MORH-a. Predstavili su mogućnost prijema za dragovoljno vojno osposobljavanje te videozapise u kojima su mogli vidjeti specifičnosti zanimanja, odnosno kratki presjek vojnog osposobljavanja. Upita nije nedostajalo. Uključivali su se u raspravu kako bi saznali sve što ih je zanimalo.

Predavanje je popraćeno velikim pljeskom učenika i zahvalom predavača na njihovoj pažnji. Učenici su s osmijehom na licu izašli iz učionice, a poneki možda i sa željom da postanu pripadnici Hrvatske vojske.

Novinarska skupina

Ivan Žubrinić

3. d

PRIHVATI IZAZOV I POSTANI PRIPADNIK HRVATSKE VOJSKE

Autor: Gorana Mandarić, 16. 4. 2024.

Novinarska skupina

Ivan Žubrinić