SJEĆANJE NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA, VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Gorana Mandarić, 18. 11. 2023.

Ni ove godine nije izostalo okupljanje u holu Škole kako bismo dostojanstveno odali počast svim žrtvama Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje. Za stvaranje prigodnog programa zaslužni su učenici četvrtog razreda gimnaziješkolski zbor i tamburaši kojima su koordinirali nastavnici Silvija Vašarević, Slavica Francetić i Danijel Marot, ali i knjižničarka Ankica Babić.

Program je započeo himnom školskog zbora i minutom šutnje u kojoj su svi prisutni osjetili težinu gubitka i hrabrost onih koji su položili svoje živote braneći grad. Potom je učenica Marija Orešković istaknula važnost 18. studenoga kada je nakon tri mjeseca teških i iscrpnih borbi obrana Vukovara slomljena i izvršen pokolj u Škabrnji. Uslijedila je pjesma „Dobro jutro, Vukovare divni“ u izvedbi školskog zbora koja nikoga nije ostavila ravnodušnim. Voditeljica programa Marija Mercedes Krema istaknula je i važnost Siniše Glavaševića za ratno izvjestiteljstvo toga vremena, a poslušali smo i njegovo posljednje izvješće. Učenica Ana Marija Klobučar pročitala je priču „Željela sam biti dijete“ o sjećanju tridesetdevetogodišnje Ive na gorke dane svojeg djetinjstva, dok je učenica Nina Orešković govorila pjesmu „Vukovar“ i još više pridonijela atmosferi sjećanja i poštovanja prema gradu heroju i gradu heroja.

Nakon programa učenici su se sa svim djelatnicima uputili zapaliti lampione kao simbol svjetlosti koja obasjava sjećanje na Vukovar. I ovogodišnji je svečani program ostavio trajan pečat u sjećanju zajednice podsjećajući nas na važnost čuvanja uspomene na Vukovar i njegove neizmjerne žrtve.

Novinarska grupa

Lana Kovačić i Maria Štefanac

4. b

SJEĆANJE NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA, VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Gorana Mandarić, 18. 11. 2023.

Novinarska grupa

Lana Kovačić i Maria Štefanac