SREDNJA ŠKOLA OTOČAC NA UČENIČKOJ DEBATI U HNB-u

Autor: Adela Rukavina, 23. 5. 2023.

Jučer, 22.5.2023. godine, u 12 sati u Okrugloj dvorani Hrvatske narodne banke održana je Velika učenička debata na temu "Treba li se o našoj financijskoj budućnosti brinuti sustav ili to moramo činiti sami?“

Među gotovo dvije stotine učenika i profesora iz sedamnaest škola iz petnaest hrvatskih gradova, svoje predstavnike na debati imala je i Srednja škola Otočac.

Poziv je uslijedio zbog izvrsnog rezultata naše škole na prošlogodišnjoj Državnoj maturi, gdje je od 144 gimnazije zauzela visoko 17. mjesto.

Deset učenika 3. i 4. razreda zanimanja ekonomist pozorno je pratilo žustru raspravu i aktivno sudjelovalo u istoj. To su Marija Furlan, Maria Štefanac, Lana Kovačić, Magdalena Marković, Lorena Marković, Erik Netahli, Ivan Klobučar, Elena Jozing, Ljiljana Ralić, Marina Ostović, uz stručno vodstvo nastavnice ekonomske skupine predmeta Ivane Jergović.

Svim sudionicima debate obratili su se guverner Hrvatske narodne banke Boris Vujčić i viceguverner Bojan Fras, a posebno oduševljenje kod učenika izazvao je Toni Milun, nagrađivani profesor matematike i financijski vloger.

Na kraju, puni dojmova naši su učenici zaključili da sami trebaju brinuti i već sada razmišljati o svojoj financijskoj budućnosti, uz neizostavno pomaganje sustava.

SREDNJA ŠKOLA OTOČAC NA UČENIČKOJ DEBATI U HNB-u

Autor: Adela Rukavina, 23. 5. 2023.