INFORMATIVNO-EDUKATIVNA RADIONICA OU PODUM I SAVJETA MLADIH GRADA OTOČCA

Autor: Gorana Mandarić, 14. 5. 2023.

U subotu, 6. svibnja 2023. godine u prostorima Dobrovoljnog vatrogasnog društva Otočac održana je informativno-edukativna radionica u okviru projekta „Lokalne politike pod povećalom - praćenje provedbe Ciljeva održivog razvoja u lokalnim zajednicama“ na kojoj su nastavnici naše Škole Edi Šop i Gorana Mandarić predstavili prvu fazu projekta „Školski vrt Srednje škole Otočac“ na poziv OU Podum i Savjeta mladih grada Otočca, a uz podršku kolega i aktivno sudjelovanje učenika naše Škole.

Sve prisutne naši su nastavnici upoznali s postupkom osmišljavanja, prijave i provođenja projektne ideje naših učenika koji su od travnate neodržavane površine s grmljem i ponekim primjercima stabala pokraj Škole odlučili stvoriti školski vrt, uz mentoriranje Udruge Bioteka tijekom cijelog trajanja vlastita rada i sufinanciranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Upoznali su javnost s aktivnostima koje su do sada proveli, od izrade koncepta školskog vrta, dopreme i skladištenja materijala, sastavljanja gredica, rušenja stabla, do iskolčavanja i pripreme terena za staze. Također su predstavili aktivnosti koje u skorije vrijeme planiraju provesti, a to su: popločavanje staza drvenim kolutima, postavljanje gredica i oblaganje njihovih unutarnjih stijenki folijom, punjenje gredica i sadnja biljaka. U digitalnom alatu Mentimetar postavili su pitanje svim prisutnima o tome koje bi dodatne aktivnosti proveli u svrhu održivosti školskog vrta na koje su dobili pregršt korisnih savjeta i zanimljivih odgovora.

Osim predstavljanja projekta Srednje škole Otočac, zanimljivim govorima i predavanjima predstavili su se Nikolina Mrla, predsjednica Savjeta mladih grada Otočca; Katarina Furlan, dopredsjednica OU Podum i koordinatorica projekta; Antonio Grbac, nastavnik iz Strukovne škole Gospić; Patricia Dujmović-Banić, viša stručna suradnica za EU fondove i pravne poslove grada Otočca; Tiffany Antić, predstavnica Studentskog zbora Gacke. Program je vodio Dario Eror, član Savjeta mladih.

Cilj radionice bio je informirati što veći broj mladih i stručnjaka u radu s mladima o mogućnostima razvijanja i kreiranja dugoročnih sadržaja i prezentaciju postojećih programskih aktivnosti za mlade na području grada Otočca. Nadamo se da smo svojim odazivom kao obrazovna ustanova u tome i uspjeli te se radujemo budućim suradnjama, uz moto da  pokrenite i Vi svoju lokalnu zajednicu!

INFORMATIVNO-EDUKATIVNA RADIONICA OU PODUM I SAVJETA MLADIH GRADA OTOČCA

Autor: Gorana Mandarić, 14. 5. 2023.