DAN OTVORENIH VRATA FŠDT-A

Autor: Edi Šop, 27. 4. 2023.

U petak je Fakultet šumarstva i drvne tehnologije otvorio vrata nastavnicima i učenicima završnih razreda srednjih škola. Mogli su provjeriti kako izgledaju laboratoriji i radionice, upoznati buduće profesore i razgovarati sa studentima. Tu su čast imali i naši gimnazijalci i šumarski tehničari u pratnji nastavnika Edija Šopa i Ive Abramović.

Doznali su koliko su vješti u prepoznavanju biljaka i izradi herbarija čije su primjerke mogli ponijeti sa sobom. Sudjelovali su i u prezentaciji bespilotne letjelice, snimanju i obradi podataka, a doznali su gdje je DNK u biljnoj stanici i kako je izvući iz banana. Zavirili su u svijet drva, naučili razlikovati vrste drva i rješavali zanimljivi kviz kojim su provjerili koliko su naučili u ovoj radionici. Gledali su kako se određuje visina stabla, prepoznavali vrste drveća iz zraka i procjenjivali njihovo zdravstveno stanje. Posjetili su Ekološko-pedološki laboratorij, Fitocenološku zbirku, Laboratorij za šumsko sjemenarstvo i rasadničarstvo te Praktikum lovačkog kabineta. Tamo su analizirali tlo, slušali o bioraznolikosti naših šuma i čuvanju šumskog sjemena, ali i o divljači naših šuma.

Ovaj posjet bio je iznimna prilika potencijalnim studentima da se iz prve ruke uvjere kako to izgleda studiranje na FŠDT-u. Zahvaljujemo što su našim učenicima omogućili posjet sufinanciranjem troškova prijevoza do Zagreba!

DAN OTVORENIH VRATA FŠDT-A

Autor: Edi Šop, 27. 4. 2023.