MEĐUNARODNA KONFERENCIJA O RODNO UVJETOVANOM KIBERNETIČKOM NASILJU NAD DJEVOJČICAMA I ŽENAMA

Autor: Dijana Nikšić, 7. 3. 2023.

Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova poziva na međunarodnu konferenciju  „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja“ koja se održava    dana 07. ožujka 2023. (utorak), u vremenu od 11:00 – 13:00 sati .

Konferencija je prvenstveno usmjerena na mlade ljude i žene iz Hrvatske, Španjolske i Portugala, i to:

Učenike/ce osnovnih i srednjih škola te studente/ce, posebice na žensku populaciju; mladi/e znanstvenici/e, mladi i žene uključeni u rad organizacija civilnog društva koje se bave mladima, mlade žene uključene u rad ženskih nevladinih organizacija i studentice ženskih studija.

Osim toga, na konferenciju su dobrodošli zaposlenici/ce s mladima, srednjoškolski profesori/ice, sveučilišne i akademske profesori/ice, stručne djelatnici/ce te roditelji kako bi proširili znanje o cyber nasilju koja pogađa široku populaciju, a kojem su posebno izložene djevojčice i žene. Ovo je važno kako bi navedeni dionici mogli prepoznati i spriječiti svaki oblik nasilja, između ostalog nad učenicima/ama, studentima/icama  s  kojima svakodnevno rade u Hrvatskoj i u navedenim zemljama.

Svi zainteresirani konferenciju mogu pratiti na poveznici https://zoom.us/j/94026736378

Autor: Dijana Nikšić, 7. 3. 2023.