NOĆ MUZEJA

Autor: Dijana Nikšić, 27. 1. 2023.

Dana 27.01.2023 učenici 4. ekonomske i 4. gimnazije, u pratnji profesorice Gordane Žubrinić i profesorice Silvije Vašarević, posjetili su Muzej Gacke povodom nove postave muzeja koju su imali priliku premjerno vidjeti te koja će biti predstavljena javnosti prilikom noći muzeja.

Nova postava sastoji se od replika novih nalaza iz Lasinjske kulture, pred japodskog i japodskog doba.

Također je izložena i zbirka pjesama „Krosna“, djelo naše domaće pjesnikinje Jadranke Prše napisana na čakavskom dijalektu.

Učenici i profesorice također su pogledali i izložbu likovnih djela umjetnika s našeg područja.

Kako je izgledala unutrašnjost stare ličke kuće te predmeti, strojevi i obuća koja se koristila bili su zadnja postaja izložbe.

Povodom Noći muzeja ulaz u Muzej Gacke je slobodan za sve.

Helena Kostelac i Hrvoje Grahovac

NOĆ MUZEJA

Autor: Dijana Nikšić, 27. 1. 2023.

Povodom Noći muzeja ulaz u Muzej Gacke je slobodan za sve.

Helena Kostelac i Hrvoje Grahovac