ISTRAŽI I OČUVAJ ZDRAVLJE

Autor: Dijana Nikšić, 20. 10. 2022.

U sklopu provedbe Europskog projekta Popularizacijom STEM-a do očuvanja javnog zdravlja, Hrvatski zavoda za javno zdravstvo i udruga HUHIV održali su znanstvene događaj za naše učenike pod nazivom Istraži i očuvaj zdravlje.

Riječ je o besplatnim radionicama sa zanimljivim, zdravstvenim i znanstvenim temama prilagođenim djeci, mladima i odraslima koje na zabavan način populariziraju STEM područja biomedicine i zdravstva.

Na kreativan, atraktivan, znanstveni i informativno pristup saznali smo:

• Što je STEM?
  • Zašto je STEM super u odgoju i obrazovanju?
  • Kako se čuvati od bolesti?
  • Kako razmišljati kao istraživač?
  • Kako znanost pomaže da budemo zdravi?
  • Zašto me nešto boli?
  • Kako moje zdravlje čuva zdravlje drugih? … i još puno toga

Saznali smo kako komunikacijom i kritičkim razmišljanjem, istraživanjem, inovacijom, suradnjom, kombinacijama odgoja i obrazovanja i praktičnim primjenama (u znanosti, tehnologiji, inženjerstvu i matematici = STEM) dolazimo do znanstvenih otkrića, praktičnih poboljšanja javnog zdravstva, popularizacije zdravstvenog obrazovanja, informiranijeg društva, sprječavanja bolesti, produljenja života, promicanja zdravlja i poboljšanja zdravlja zajednice.

ISTRAŽI I OČUVAJ ZDRAVLJE

Autor: Dijana Nikšić, 20. 10. 2022.

Na kreativan, atraktivan, znanstveni i informativno pristup saznali smo:

• Što je STEM?
  • Zašto je STEM super u odgoju i obrazovanju?
  • Kako se čuvati od bolesti?
  • Kako razmišljati kao istraživač?
  • Kako znanost pomaže da budemo zdravi?
  • Zašto me nešto boli?
  • Kako moje zdravlje čuva zdravlje drugih? … i još puno toga