TERENSKA NASTAVA U NINU I ZADRU

Autor: Gorana Mandarić, 16. 10. 2022.

U petak, 14. listopada održana je terenska nastava u Ninu i Zadru na kojoj su sudjelovali učenici prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije uz pratnju nastavnica Snježane Jovanić i Maje Pezelj Mandarić.

Terenska nastava najprije se odvila u Ninu. Učenici su promatrali i pozorno slušali o Rimskom hramu, Rimskoj kući i crkvi sv. Križa. Zatim su posjetili i crkvu sv. Nikole koja se nalazi na uzvisini pokraj Nina, te su se nakon toga zaputili u Zadar.

U Zadru su nakratko posjetili dio moderne arhitekture, Pozdrav suncu i Morske orgulje, u čijem se zvuku moglo uživati na suncu. Nakon toga su pažnju posvetili samom Rimskom forumu na povijesnoj jezgri grada Zadra te crkvi sv. Donata, katedrali sv. Stošije i crkvi sv. Krševana, o kojima su mogli čuti nešto više i pozorno razgledati same građevine.

Učenicima je bilo zanimljivo vidjeti dio sakralne arhitekture iz razdoblja predromanike i romanike o kojoj uče. Ovom su terenskom nastavom na zanimljiv način naučili nešto novo, pritom i uživali u ovom izletu.

Natalija Jurković

TERENSKA NASTAVA U NINU I ZADRU

Autor: Gorana Mandarić, 16. 10. 2022.

Natalija Jurković