POPULARIZACIJOM STEM-A DO OČUVANJA JAVNOG ZDRAVLJA

Autor: Adela Rukavina, 6. 10. 2022.

Dana 19. listopada 2022. godine u Srednjoj školi Otočac se planira održati radionica pod nazivom ISTRAŽI I OČUVAJ ZDRAVLJE, a u okviru europskog projekta pod nazivom POPULARIZACIJOM STEM-A DO OČUVANJA JAVNOG ZDRAVLJA.

Riječ je o jednodnevnoj radionici u trajanju od dva školska sata
sa zanimljivim, zdravstvenim i znanstvenim temama koje na zabavan način populariziraju STEM područja biomedicine i zdravstva.

Na radionici će se približiti znanstveni aspekti praćenja zaraznih bolesti i očuvanja zdravlja uz pomoć znanstvenih činjenica i dosega. Svrha je promicanje znanstvene pismenosti i znanstvenog načina razmišljanja, u prosuđivanju i rješavanju problema pojedinaca i društva.

Na radionici će mladi saznati:
 što je STEM,
 upoznati STEM zanimanja i metodologiju učenja,
 pogledati praktične primjere i primjenu iz svakodnevnog života,
 saznati više o infektologiji i načinima dolaska do otkrića u znanosti i medicini,
 naučiti koje su zakonitosti prijenosa zaraznih bolesti,
 pogledati zanimljive video materijale,
 istražiti 3D modele ljudske anatomije,
 pogledati svijet virusa i bakterija kroz mikroskop,
 riješiti zanimljive STEM kvizove

Saznat će kako komunikacijom i kritičkim razmišljanjem, istraživanjem, inovacijom, suradnjom, kombinacijama odgoja i obrazovanja i praktičnim primjenama (u znanosti, tehnologiji, inženjerstvu i matematici = STEM) dolazimo do znanstvenih otkrića, praktičnih poboljšanja javnog zdravstva, popularizacije zdravstvenog obrazovanja, informiranijeg društva, sprječavanja bolesti, produljenja života, promicanja zdravlja i poboljšanja zdravlja zajednice.

POPULARIZACIJOM STEM-A DO OČUVANJA JAVNOG ZDRAVLJA

Autor: Adela Rukavina, 6. 10. 2022.

Riječ je o jednodnevnoj radionici u trajanju od dva školska sata

Na radionici će mladi saznati:
 što je STEM,
 upoznati STEM zanimanja i metodologiju učenja,