OBILJEŽAVANJE EUROPSKOGA DANA JEZIKA

Autor: Gorana Mandarić, 29. 9. 2022.

U sklopu dodatne nastave iz Hrvatskoga jezika učenici trećega razreda obrazovnoga programa ekonomist obilježili su Europski dan jezika koji se slavi 26. rujna svake godine diljem Europe. S nastavnicom Goranom Mandarić proveli su niz različitih aktivnosti kako bi potaknuli višejezičnost, ali i paralelno razvijali svijest o važnosti svojega materinskog jezika.

Prisjetili su se broja jezika u svijetu, podjele jezika, zanimljivih podataka i činjenica o jezicima u jezičnome kvizu „Znanje jezika i znanje o jezicima“. Nakon toga je uslijedila radionica u kojoj su proučavali posuđenice u hrvatskome jeziku. Tako su osvijestili kulturološki utjecaj raznih naroda kroz povijest koji se očuvao u riječima za neke od kojih nisu ni svjesni da su stigle u naš jezik iz nekog drugog jezika. Svaki učenik izabrao je jedan jezik i izradio zastavu zemlje u kojoj se jezik govori.

Volite svoj jezik i kulturu te poštujte njihove različitosti jer nas upravo one čine drugačijima i povezuju nas.

OBILJEŽAVANJE EUROPSKOGA DANA JEZIKA

Autor: Gorana Mandarić, 29. 9. 2022.