PRUŽIMO DJECI PODRŠKU

Autor: Adela Rukavina, 8. 3. 2022.

Mir se ne može održati silom. Može se postići samo razumijevanjem. – Albert Einstein

Rat i vijesti iz Ukrajine nisu ostavili praktički nijednog građanina Republike Hrvatske ravnodušnim. Vrlo je vjerojatno da će djeca i mladi biti izloženi medijima te raznim informacijama na društvenim mrežama koje neće uvijek biti vjerodostojne ili primjerene njihovoj dobi. To može izazvati širok raspon emocija, od osjećaja nesigurnosti, tjeskobe, straha za živote voljenih osoba, do mržnje. Inače, ali pogotovo u ovim izazovnim vremenima, trebamo pomoći djeci u školama razumjeti informacije koje ih okružuju, ali i stvoriti siguran prostor za pitanja i izražavanje emocija, kao i prilike za solidarnost i pomoć.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih pripremila je preporuke za nastavnike u strukovnim školama te su dogovoreni i kontakti stručnjaka koji mogu pružiti psihološku pomoć i savjete mladima.

Više u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Pruzimo_djeci_podrsku_preporuke_ASOO.pdf (2.69 MB)

PRUŽIMO DJECI PODRŠKU

Autor: Adela Rukavina, 8. 3. 2022.

Više u prilogu.

Priloženi dokumenti: