NATJEČAJ ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA "OSIGURAJ SE MUDRO"

Autor: Adela Rukavina, 17. 2. 2022.

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) raspisuje povodom Svjetskog tjedna novca (engl. Global Money Week) koji se održava od 21. do 27. ožujka 2022. natječaj „Osiguraj se mudro“.

U njemu mogu sudjelovati učenici srednjih škola s područja Republike Hrvatske.

Natječajem se želi potaknuti mlade da razmišljaju o svojoj budućnosti te da shvate važnost sustava osiguranja u Hrvatskoj. Videorad učenika treba odgovoriti na temeljna pitanja:

• Što je osiguranje?
  • Što podrazumijeva pojam rizika u osiguranju?
  • Kako nam osiguranje može pomoći u slučaju nastanka osiguranog slučaja?

Učenici se pri tome, između ostalog, mogu koristiti informacijama na mrežnim stranicama Hanfe (www.hanfa.hr), te internetskog portala Novac za sutra. Prijavljeni videoradovi moraju biti autorski te mogu biti u obliku glumljenog skeča, rasprave, intervjua, montažnog kratkog filma ili nekog drugog videosadržaja. Učenici se mogu koristiti primjerima iz stvarnog života u objašnjavanju pojmova ili vrste osiguranja.

Na radovima se ne smiju nalaziti imena, prezimena i ostali osobni podaci autora radova, već samo naziv i mjesto škole koja prijavljuje videorad na Natječaj.

Natječaj je otvoren za prijavu do zaključno 10. ožujka 2022.godine.

PRIJAVA NA NATJEČAJ

Videorad se prijavljuje putem poveznice.

Na navedenoj poveznici otvara se sučelje na kojem je potrebno učitati odabrani videorad. Osim odabira datoteke koja se želi učitati, potrebno je unijeti ime i prezime ravnateljice/ravnatelja, podatke osobe koja prijavljuje rad (uključujući i e-mail adresu), naziv škole te elektroničku adresu škole koja prijavljuje videorad. Nakon toga se datoteka može učitati. Svaka škola može prijaviti po jedan rad iz kategorije videoradova. Na upisanu adresu elektroničke pošte stići će potvrda o zaprimanju rada. Za sva dodatna pitanja slobodno nam se javite na edukacija@hanfa.hr.

VREDNOVANJE RADOVA I OBJAVA REZULTATA NATJEČAJA

Vrednovanje radova izvršit će povjerenstvo od tri člana koje će imenovati Upravno vijeće Hanfe. Najbolji videorad prema odluci Povjerenstva dobit će vrijednu nagradu – pametnu ploču. Detaljne informacije o proglašenju pobjednika natječaja i dodjeli nagrade te prezentaciji najboljeg videorada biti će objavljene naknadno.

OBJAVA RADOVA

Sudionici Natječaja u cijelosti prihvaćaju i slažu se s uvjetima sudjelovanja te slanjem radova daju suglasnost na njihovo korištenje u nekomercijalne svrhe, uključujući njihovu objavu na mrežnim stranicama Hanfe.

NATJEČAJ ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA "OSIGURAJ SE MUDRO"

Autor: Adela Rukavina, 17. 2. 2022.

U njemu mogu sudjelovati učenici srednjih škola s područja Republike Hrvatske.

• Što je osiguranje?
  • Što podrazumijeva pojam rizika u osiguranju?
  • Kako nam osiguranje može pomoći u slučaju nastanka osiguranog slučaja?

Natječaj je otvoren za prijavu do zaključno 10. ožujka 2022.godine.

PRIJAVA NA NATJEČAJ

Videorad se prijavljuje putem poveznice.

VREDNOVANJE RADOVA I OBJAVA REZULTATA NATJEČAJA

OBJAVA RADOVA