PREUZIMANJE TESTOVA ZA SAMOTESTIRANJE

Autor: Adela Rukavina, 11. 2. 2022.

Srednja škola Otočac je tijekom dana od Stožera civilne zaštite Ličko-senjske županije u Gospiću preuzela testove za samotestiranje učenika.

Škola će najprije distribuirati učenicima po dva testa s uputama za korištenje, što bi u većini slučajeva trebalo biti dovoljno za provođenje mjere samotestiranja dva tjedna, kao i za provođenje testiranja onog razrednog odjela u kojem se pojavi pozitivan rezultat testa pojedinog učenika u prvom tjednu provođenja mjere.

Ostalu količinu testova škole će moći preuzeti u tjednu tijekom školskih praznika ili početkom tjedna nakon školskih praznika, i ta količina bit će dostatna za nastavak provođenja mjere još tri tjedna.

Testiranje se provodi jednom tjedno i to, prema preporukama, ponedjeljkom prije nastave ili nedjeljom prije spavanja, no u dogovoru sa školom moguće je odrediti i neki drugi dan za testiranje. Testiranje provodi roditelj, odnosno skrbnik ili učenik, međutim u uputama školama preporučuje se da se roditeljima savjetuje da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje uz nadzor roditelja, odnosno odgovorne osobe.

U slučaju da je test pozitivan, informacija se dojavljuje izabranom liječniku obiteljske medicine. Učenici s negativnim rezultatom brzog antigenskog testa nastavljaju s nastavom, a u slučaju pozitivnog testa ne dolaze u školu.

Ako pak jedan od učenika dobije pozitivan test na covid, testiranje će se ponoviti za cijeli razredni odjel u kojem su utvrđeni pozitivni rezultati testova i to prvi sljedeći dan nakon što neki učenik dobije pozitivan test.

PREUZIMANJE TESTOVA ZA SAMOTESTIRANJE

Autor: Adela Rukavina, 11. 2. 2022.