ŠUMARSKI TEHNIČARI NA RISNJAKU

Autor: Edi Šop, 12. 6. 2021.

Drugu sunčanu lipanjsku srijedu naši su se šumarski tehničari popeli na Veliki Risnjak, drugi po visini vrh u Gorskom kotaru, ne bi li uživali u nezaboravnom pogledu. Spojili su ugodno s korisnim i uz stručno vodstvo svojih nastavnika, Ive Abramović i Augustina Jelušića, obogatili svoje spoznaje o vegetaciji toga kraja.

Da odlazak do vrha Risnjaka nije bio lagan, rekla nam je Martina Tomaić. Hodali su preko šest sati i prešli preko osamnaest kilometara, ali dolazak na sam vrh planine opravdao je svaki učinjeni korak. Predivan pogled svima je oduzeo dah, a ako imate dovoljno sreće da pogodite dan za planinarenje, s Velikog Risnjaka možete vidjeti čak i Alpe. Upravo je to razlog zbog kojeg bi Martina preporučila odlazak u planinarenje na Risnjak ili pak laganu šetnju predivnom stazom Leska. I Manuela Smolčić iskazala je svoje oduševljenje Risnjakom: "Planina Risnjak spada među najljepše planine u Hrvatskoj. Dobila je ime po životinji risu. Masivom svojih bijelih stijena Risnjak se izdignuo iznad goranskih šuma. Impresionirajući pogled s njegova vrha nikada neću zaboraviti. Bogatstvo biljnog svijeta vidljivo je na svakom koraku. Podno Risnjaka je tok rijeke Kupe i jezero tirkizne boje koju mu preslikava okolna šuma. Izlet na ovu planinu zauvijek ću pamtiti."

Tisuće prijeđenih koraka nisu umorile učenike da svojim kamerama zabilježe najljepše trenutke s ove ekskurzije. Pregledajte nastale fotografije i uvjerite se koliko je ljepote satkano u Risnjaku i koliko su učenici uživali u izvanučioničkoj nastavi.

ŠUMARSKI TEHNIČARI NA RISNJAKU

Autor: Edi Šop, 12. 6. 2021.