DODJELA ZAHVALNICA I NAGRADA LIKOVNO-LITERARNOG NATJEČAJA „ŠUMA KROZ SLIKU I RIJEČ“

Autor: Edi Šop, 7. 6. 2021.

Danas je u prostoru Srednje škole Otočac ravnateljica Adela Rukavina dodijelila zahvalnice svim sudionicima likovno-literarnog natječajaŠuma kroz sliku i riječ“, ali i nagrade najboljima u obje kategorije. Natječaj je raspisan povodom Svjetskog dana šuma, njegovi su kreatori nastavnici šumarske grupe predmeta, a okončan je tek sada zbog epidemioloških uvjeta.

Sve pristigle radove ocijenilo je Povjerenstvo i donijelo odluku da su najbolji likovni radovi Dolores Lavrnje, učenice drugog razreda šumarski tehničar, Julije Kostelac, učenice prvog razreda gimnazije i Martine Tomaić, učenice trećeg razreda šumarski tehničar. U literarnom izričaju najbolje su ocijenjene Manuela Smolčić, učenica trećeg razreda šumarski tehničar, Anja Vukmirović i Marija Kovačić, učenice prvog razreda ekonomist. Najboljima su nagrade osigurali Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatski šumarski institut Jastrebarsko u obliku sadnica crvenolisnog japanskog javora (lat. Acer palmatum 'Atropurpureum') i monografije „Jarebika - važnost, uzgoj i uporaba“. Veliko hvala prof. dr. sc. Milanu Oršaniću na suradnji i iznimnom doprinosu u razvoju i obrazovanju budućih šumarskih tehničara.

Autor: Edi Šop, 7. 6. 2021.