Carnet OMEGA

Autor: Adela Rukavina, 8. 3. 2021.

U sklopu druge faze programa e-Škole razvijat će se brojne e-usluge za unaprjeđenje nastavnih i poslovnih procesa u školi. Jedna od usluga je i CARNET omega za čiju je izradu u siječnju ove godine potpisan ugovor s odabranim dobavljačem.

Sustav CARNET omega omogućit će školama upravljanje svim infrastrukturnim podsustavima s jednoga mjesta kao što su sustav za upravljanje elektroničkom poštom, upravljanje domenama, sadržajem školskih mrežnih stranica, sustav za dijeljenje i upravljanje dokumentima te sustav za upravljanje virtualnim poslužiteljima.

Lokalne računalne mreže u školama

Infrastruktura i oprema temelj su za korištenje e-usluga i e-sadržaja koji će biti razvijeni u programu e-Škole, za što će nastavnici, ravnatelji i ostalo školsko osoblje dobiti svu potrebnu edukaciju i podršku.

Uvođenje lokalnih računalnih mreža u škole odvija se prema planu. Od ukupno 1511 lokacija škola, na 1328 lokacija isprojektirane su lokalne računalne mreže. Na 1102 lokacije izgrađena je i pasivna mreža ( u ovoj fazi je i Srednja škola Otočac ), a u 133 škole uz sve to postavljena je i aktivna mrežna oprema te one sada imaju funkcionalnu bežičnu mrežu.

Carnet OMEGA

Autor: Adela Rukavina, 8. 3. 2021.

Lokalne računalne mreže u školama

« Travanj 2024 »