"I MOJ GLAS JE BITAN"

Autor: Adela Rukavina, 3. 3. 2021.

Državno izborno povjerenstvo Republike Hrvatske provodi edukaciju mladih birača u sklopu projekta „I moj glas je bitan“ .

Cilj edukacije je upoznati mlade bírače sa izborima koji se provode u Republici Hrvatskoj, načinom na koji se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo na lokalnim îzborima te specifičnostima navedenih izbora, a namijenjena je prvenstveno učenicima završnîh razreda srednjih škola.

Na mrežnim stranicama Državnog izbomog povjerenstva www.izbori.hr objavljen je sadržaj vezano uz edukaciju mladih birača, a dostupan je na poveznici:

https://www’.izbori.hr/site/aktualnosti/edukacila-ncenika-srednjih-skola-i-moi-slas-ie- bitan/edukaciia-iicenika-sredniíh-skola-i- moi-glas-ie-bitan-1698/1698.

Nadalje, predstavnici Drżavnog izbomog povjerenstva su, u suradnji sa profesorima srednjih škola, odrżali već nekoliko online edukacija učenika, na način da su se na nastavnom satu użivo obratili učenicima putem ZOOM aplikacije, pri čemu su učenici bili u mogućnosti uključiti se u predavanje te postavljati pitanja.

Lokalni izbori održat će se već u svibnju o.g. pa će profesori koji ciljanoj skupini učenika predaju nastavne sadržaje izravno ili na odredeni način povezane s izborima educirati učenike, koji će možda upravo na ovim lokalnim izborima prvi puta sudjelovati kao birači,  odnosno pravodobno ih upoznati sa izborima i njihovim biračkim pravom.

"I MOJ GLAS JE BITAN"

Autor: Adela Rukavina, 3. 3. 2021.