Šumarski tehničari dobili na korištenje strojeve iz programa Vitli Krpan

Autor: Edi Šop, 23. 6. 2020.

Dana 18. lipnja 2020. godine predstavnici tvrtke Vitli Krpan, Janez Bele i Gorazd Završki, te predstavnica trgovine Mehanizacija Miler, Ana Kostelac održali su sastanak s ravnateljicom Srednje škole Otočac Adelom Rukavina i nastavnicima stručnih predmeta programa šumarstvo, Ivom Abramović, Augustinom Jelušićem i Edijem Šopom.

Na sastanku je istaknuta odlična suradnja navedene tvrtke sa Srednjom školom Otočac te zahvalnost na ustupanju strojeva iz programa Vitli Krpan. Tvrtka Vitli Krpan ustupila je na korištenje kružnu pilu KZ 700 K pro / KZ E pro / KZ 700 EK pro te hidraulični stroj za cijepanje drva CV 18. Navedeni strojevi će učenicima smjera šumarski tehničar biti od velike koristi jer će svoje teorijsko znanje usavršiti tijekom provedbe praktične nastave na navedenih strojevima. Tvrtka Vitli Krpan najstariji je proizvođač traktorskih vitla za šumarstvo na slovenskom tržištu te je najveći europski proizvođač vitla. Njihova priča započela je 1971. godine s popodnevnim obrtom i popravcima potrebnima na farmi, a izrada vitla odvija se od 1977. godine. Danas se prodaju na 900 prodajnih mjesta, a odlikuje ih čak 10 certifikata i 15 patenata inovativnosti. Putem prezentacije učenici su mogli vidjeti stroj za rezanje i cijepanje CS 420, horizontalni cjepač KRPAN CH 32 K, cjepač drva KRPAN CV 18 E 400V, razna vitla, kružne pile, nadomjesne dijelove te šumarsku zaštitnu opremu.

E.Š.

Šumarski tehničari dobili na korištenje strojeve iz programa Vitli Krpan

Autor: Edi Šop, 23. 6. 2020.

E.Š.

« Travanj 2024 »