Pink Shirt Day

Autor: Dijana Nikšić, 26. 2. 2020.

Posljednje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica ili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja te smo i mi podržali ovu akciju.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

I mi smo danas obukli ružičasto.

Pink Shirt Day

Autor: Dijana Nikšić, 26. 2. 2020.

I mi smo danas obukli ružičasto.

« Travanj 2024 »