« Listopad 2017 »

VEČER MATEMATIKE
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 23. 11. 2016.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva (HMD), već četvrtu godinu zaredom diljem Hrvatske održava se Večer matematike.

Gdje? U dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, fakultetima...

Ove godine, prvi put i u našoj Školi!

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj Večeri je popularizacija matematike i razbijanje predrasuda o matematici kao bauku.

Pozivamo učenike, roditelje, nastavnike i sve zainteresirane da nam se pridruže i kroz radionice, mozgalice, origami, šivanje i druge aktivnosti provedu nekoliko ugodnih sati i zabave se!

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Program događanja objavit ćemo sljedeći tjedan.