« Studeni 2018 »

Volonterski klub je posjetio Kuterevo
Autor: Administrator , 10. 4. 2014.

U subotu, 05.04 2014. godine, volonterke iz naše Sretne škole Otočac su posjetile Kuterevo te dale svoj doprinos u Utočištu za medvjede. Šesnaest volonterki, koje su sudjelovale u ovoj akciji, su članice Volonterskog kluba naše škole. Evo što je jedna od njih, učenica 1. razreda poslovnog tajnika, napisala o tome:

“Sama pomisao na rad u Kuterevu me je nagovarala da odustanem od odlaska, iako volim raditi. Ali druga strana misli me vodila na to da odem i da će vjerojatno biti zanimljivo. Dolaskom u utočište upoznali smo ostatak ekipe volontera iz nekoliko krajeva svijeta. Zatim smo se podijelili u tri grupe pod nazivima kruška, jabuka, šljiva. Svaka je grupa dobila svoga vođu i određeni dio posla koji smo trebali obaviti. Grupa kruška gdje sam ja sudjelovala  je čistila i pripremala novi dio utočišta gdje će uskoro doći još jedan medvjed. Najteži dio posla dobila je grupa jabuka gdje su morali „ručno“ pripremiti tj. iskopati zemlju za sadnju sjemena, a zatim su i posadili sjeme. Grupa šljiva tj. tajnovita  grupa je bojila privjeske i lančiće za posjetitelje. Nakon marljivog rada bilo je vrijeme i za ručak.

I zatim je uslijedio polazak kući, a meni iz tog malenog i brdovitog kraja ostaju samo najljepše uspomene. “

Ana-Marija Borić

Foto galerija