UČENICI DOMA U AKTIVNOSTIMA CRVENOG KRIŽA

Učenici Doma Ante Vujić, Tamara Vrcelj, Bojan Katalinić te Nikolina Katalinić sudjeluju u aktivnostima Crvenog križa.

Sadnja mladica borova, vježbanje pružanja prve pomoći te ostalim aktivnostima koje provodi Crveni križ.

45. REGIONALNA DOMIJADA RIJEKA 2022.

SUDJELOVANJE U KATEGORIJI MALI NOGOMET

TRADICIONALNA USKRSNA RADIONICA U UČENIČKOM DOMU

Zahvaljujemo gospođi Marijani Marincel što nam je otkrila kako izraditi prigodne ukrase i različite životinjice od domaće filcane vune u sklopu svoje šarolike kolekcije pod nazivom Vunena čarolija. heart

KAZALIŠNA PREDSTAVA "BEZ TREĆEGA"

Divno provedena večer učenika Učeničkog Doma. Oduševili su nas učenici naše Škole, Marija Rubčić kao hrabra Giga koja se bori protiv patrijahalnog svjetonazora svojeg muža, Gabrijela Kovačić u ulozi simpatične sobarice Franciske i Tomislav Bunjevčević kao inspicijent, u režiji nastavnice Snježane Orešković.

Aktivno popodne učenika našeg Doma, hiking trail na Prozorinu!

Vrijedna donacija tvornice Violeta Učeničkom domu

Potaknuti temom menstrualnog siromaštva, u tvornici Violeta, kao vodećoj tvornici higijenskih uložaka u regiji, odlučili su donirati higijenske uloške. Menstrualno siromaštvo je pojam koji je u posljednjih pola godine posebno aktualan u svim zemljama članicama EU, pa tako i u Hrvatskoj. Tvornica Violeta odlučila je donirati higijenske uloške učeničkim domovima u Republici Hrvatskoj, srazmjerno broju korisnica, te na taj način barem malo ublažiti menstrualno siromaštvo te osvijestiti taj problem u javnosti. Uz uloške osiguran je i dispanzer koji smo smjestili u ženski toalet kako bi higijenski ulošci bili svima dostupni.

SVETI NIKOLA U NAŠEM UČENIČKOM DOMU

Na današnji dan – 6. prosinca, slavi se Sveti Nikola, jedan od najpopularnijih svetaca na svijetu. Iako ga djeca najčešće povezuju s darovima koje pronalaze u svojim čizmicama – znaju li tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece? Mnogo je lijepih priča o ovom omiljenom zaštitniku, a jednu od njih i mi smo ispričali u našem Učeničkom Domu.

Učenici Doma priprema za Božić- Božićna radionica

Predblagdansko ozračje vlada i u našem Domu. Vrijeme blagdana izuzetno je lijepo razdoblje u kojem uživaju i učenici i djelatnici. Ove godine s obzirom na pandemiju COVID 19 izuzetno smo  se potrudili kako bi naš životni prostor učinili što ljepšim. Učenici su sudjelovali na Božićnoj radionici gdje su vlastitim rukama i umijećem izradili ukrase za ukrašavanje domskog prostora u kojem svakodnevno borave.

Učenici doma vožnjom kajakom na prekrasnoj rijeci Gackoj!

Domijada 2020.

Učenici doma su sudjelovali na XXIII. Memorijalnom stolnoteniskom turniru koji se održao u Karlovcu i izborili četvrto mjesto.

Proljeće nam dolazi!

Proljetnim motivima i veselim bojama dozivamo proljeće u naš Dom!

Rekreacije

U zdravom tijelu je i zdrav duh zbog toga svakog četvrtka učenici Učeničkog doma imaju rezerviran termin za sportske aktivnosti!

Božić dolazi

Stigle su nam prve pahulje!

Danas su učenici Učeničkog doma Srednje škole Otočac imali priliku sudjelovati na božićnoj radionici izrade svijećnjaka u organizaciji Poklon galerije Danijela Tonković. Radionicu je vodila Danijela Tonković sa timom od još dvije izuzetno kreativne gospođe koje su učenike usmjeravale i savjetovale kroz cijeli proces izrade.  Svijeće su sponzorirane od strane PC grupe d.o.o. kojima se ovom prilikom najljepše zahvaljujemo.

Izradi svoju masku

Plesna večer

"Škola za život" na naš način!

Jesenski pano

ŠKOLSKA GODINA 2019./2020.

To smo MI :-)

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma
Kreirao

Kristina Majer
16. 9. 2019. 19:41

Objavljen natječaj za prijem učenika

U priloženim dokumentima možete pročitati tekst objavljenog Natječaja za prijem učenika, te preuzeti Prijavnicu i Upisnicu.

Učenički dom

Dom je posebna didaktička jedinica Srednje škole Otočac. Namijenjena je učenicima koji se školuju u Srednjoj školi Otočac.

Osnovna djelatnost Doma je:

• ostvarivanje programa odgojno – obrazovnog rada s učenicima
  • ostvarivanje programa smještaja i prehrane
  • ostvarivanje kulturne i umjetničke aktivnosti učenika
  • organiziranje tehničke i športske aktivnosti učenika
  • organiziranje kreativnog korištenja slobodnog vremena učenika
  • skrb o psihofizičkom zdravlju učenika

Djelatnost Doma je dio djelatnosti Škole i s njome je programski povezana.

Programiranje odgojno – obrazovnog rada i ukupnog rada Doma je usklađeno s Državnim pedagoškim standardima.

Naziv ustanove: Učenički dom Srednje škole Otočac

Adresa: Fortička 2

Naziv pošte i broj: Otočac, 53220

Telefon: 053/ 891-0953

Fax: 053/771-134

Županija: Ličko - senjska

Kapacitet doma

Zgrada je obnovljena prema visokim pedagoškim standardima. Navedeni objekt je površine 1.902,60 m². Okoliš zgrade iznosi 417,80m².

Smještajni kapaciteti Doma odnose se za 32 učenika/ce:

- 1 jednokrevetna, 5 dvokrevetnih i 7 trokrevetnih soba.

Slobodne aktivnosti - foto-galerija

Aktivnosti izvan učeničkog doma - foto-galerija

« Travanj 2020 »