Samovrednovanje ustanove za strukovno obrazovanje prati i vrednuje Povjerenstvo za kvalitetu, kojega imenuje tijelo upravljanja ustanove za strukovno obrazovanje. Način i postupak izbora članova Povjerenstva za kvalitetu utvrđuje se statutom ustanove za strukovno obrazovanje.

Povjerenstvo za kvalitetu ima pet članova, i to su:

– ravnatelj ustanove, koji je i predsjednik Povjerenstva

– predstavnik nastavničkog vijeća

– predstavnik polaznika

– predstavnik roditelja

– predstavnik dionika na prijedlog osnivača.

Za rad Povjerenstva za kvalitetu odgovoran je ravnatelj ustanove za strukovno obrazovanje koji:

– osigurava uvjete za provedbu svih procesa osiguranja kvalitete

– osigurava da svi dionici budu uključeni u procese osiguravanja kvalitete

– pruža podršku zaposlenicima u procesu samovrednovanja.

Mandat svim članovima Povjerenstva traje 3 godine, a teče od dana konstituiranja.

Članu Povjerenstva imenovanom iz reda roditelja i učenika, mandat je vezan za status redovitog učenika te traje do 31. kolovoza tekuće školske godine u kojoj je prestao status redovitog učenika u Školi.

Za operativnu provedbu procesa samovrednovanja u ustanovi za strukovno obrazovanje ravnatelj imenuje školski tim za samovrednovanje.

Školski tim za samovrednovanje ima tri člana koji se imenuju iz reda nastavnika i stručnih suradnika.

Školski tim za samovrednovanje:

– koordinira proces samovrednovanja u suradnji s Povjerenstvom za kvalitetu

– planira provedbu procesa samovrednovanja u suradnji s Povjerenstvom za kvalitetu

– upravlja aktivnostima koje se provode u procesu samovrednovanja

– daje stručnu podršku za provedbu procesa samovrednovanja

– o rezultatima aktivnosti koje se provode u procesu samovrednovanja izvješćuje.

Povjerenstvo za kvalitetu

– sastavlja izvješće o samovrednovanju i dostavlja ga Povjerenstvu za kvalitetu na

usvajanje

– koordinira provedbu planiranih unapređenja u suradnji s Povjerenstvom za kvalitetu.

« Rujan 2021 »