ANJA VUKMIROVIĆ - DJEČJA TURISTIČKA AMBASADORICA

Autor: Gorana Mandarić, 10. 1. 2023.

Mlada pera, udruga za promicanje dječjeg literarnog stvaralaštva i blogiranja, proljetos je objavila literarni natječaj pod nazivom „Jer moja priča blista budi furešta il' turista!“ Autore deset najboljih radova nagradila je plaketama i poklon-bonovima te proglasila dječjim turističkim ambasadorima. Među njima je i učenica naše Škole – Anja Vukmirović.

Udruga je u lipnju pozvala sve osnovnoškolce i srednjoškolce da istraže neki običaj, predaju, turističku znamenitost, skriven prirodni kutak, sujevjerje ili nastanak imena mjesta te napišu priču kojom će nastojati uvjeriti nepoznatog turista da posjeti njihov kraj. Učenici su svoje radove mogli poslati do 20. prosinca 2022. godine uz neograničen broj radova po autoru. Zatim je udruga odabrala deset najboljih radova, autore nagradila plaketama i poklon-bonovima te ih proglasila dječjim turističkim ambasadorima, a radovi autora objavljeni su i na njihovoj mrežnoj stranici.

„Natječaj me zapravo najviše privukao zbog toga što sam i sama željela istaknuti sve vrijednosti jednog, meni posebnog, mjesta u svojem zavičaju. Prisjećajući se bakinih priča, ali i koristeći se nekim informacijama koje i sama znam, napisala sam priču o bakinom rodnom mjestu i njezinim danima iz djetinjstva, a uz to sam dodala i pokoju legendu o nazivima rijeka i mjesta. Iznimno sam zahvalna svojoj mentorici nastavnici Gorani Mandarić koja me uputila na sam natječaj i pomogla mi u oblikovanju priče. Ponosna sam na to što je moja priča izabrana u 10 najboljih radova, što sam dobila ulogu dječjeg turističkog ambasadora i što sam uspjela prikazati svoj kraj i sve njegove vrijednosti drugima“, riječi su naše dječje ambasadorice Anje.

Anjinu priču pročitajte OVDJE.

ANJA VUKMIROVIĆ - DJEČJA TURISTIČKA AMBASADORICA

Autor: Gorana Mandarić, 10. 1. 2023.

Anjinu priču pročitajte OVDJE.