25. GODINA MATURE

Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 3. 12. 2019.

U prohladno jesensko predvečerje u subotu 30.11.2019. godine ispred Srednje škole okupila se generacija maturanata 1993./94. godine. Iako se godišnjice mature uglavnom obilježavaju tijekom proljeća, mi smo našu 25. godišnjicu mature odlučili proslaviti u vrijeme kada nema nekih posebnih događanja i tako ispunili jednu hladnu večer toplinom u srcima svih prisutnih.

Prije okupljanja obišli smo grobna mjesta naših nažalost prerano preminulih kolega, Veronike Orlović i Gordona Oreškovića.

Bili smo velika generacija maturanata, zadnja četverogodišnjih strukovnih škola (elektro, strojari i trgovci), te prva istih trogodišnjih. Iako brojni, okupilo nas se tek 25. Susret je počeo prozivkom u prostoru škole, te prisjećanjem na školske dane u razredu. Kako bi što bolje evocirali to razdoblje profesori su nam pripremili slike sa maturalne zabave, zapisnike sa mature iz kojih smo se, među ostalim, prisjetili i tema radova koji su se pisali na maturi, te u suradnji sa kolegicom Tamarom Jurković i video snimke sa školskih priredbi. Sve to bilo je dobra podloga za prisjećanje i brojnih drugih događaja iz školskih dana, uz smijeh i šalu cijelu večer.

Nakon zajedničkog fotografiranja sa našim razrednicima, profesoricama Ivankom Kranjčević-Orešković, Ivankom Marković, Suzanom Bižanović i profesorom Milanom Glušcem, otišli smo u restoran Bumerang, gdje smo, uz večeru, glazbu i ples, u odličnoj atmosferi, nastavili druženje do ranih jutarnjih sati.

Hvala generacijo što smo, barem na jednu večer, bili kao nekada, neopterećeni, radosni, jednostavni, pravi prijatelji… Vidimo se ponovno za 5 godina, a možda i prije ;)

Prisutni „maturanti“:

Tamara Dinić-Dujmović, Tamara Lončar-Jurković, Ivana Majetić-Božić, Nikolina Dasović-Frković, Kristina Burić-Šajatović, Božica Klobučar-Dubravčić, Danijela Matasić-Šutić, Anita Bunjevčević, Jurica Katalinić, Ružica Kostelac, Ivana Prpić, Petra Lokas-Orešković, Blaženka Podnar-Bogdanić, Mario Aleksić, Jure Rogić, Ivica Dubravčić, Robert Špoljarić, Marko Toljan, Miroslav Brajković, Marijan Majetić, Jurica Pleša, Davor Ostović, Mario Žubrinić, Robert Šimunović i Stjepan Kranjčević.

Petra Lokas-Orešković