« Lipanj 2018 »

Posjet Hrvatskom saboru i HNB-u
Autor: Administrator , 24. 4. 2018.

Dana 20. travnja 2018. godine maturanti Srednje škole Otočac uz pratnju profesora krenuli su na terensku nastavu u posjet Hrvatskoj narodnoj banci i Hrvatskom saboru.

Iako je u saboru zasjedala nekolicina saborskih zastupnika, svi smo s oduševljenjem s galerije pratili raspravu o Zakonu o poljoprivrednoj komori. Osim glavne sabornice, u zgradi Sabora razgledavali smo predvorje velike vijećnice s poprsjima velikana i dvoranu Ante Starčevića, ali i dvoranu u kojoj je u prošlosti zasjedao Županijski dom. Svi smo na trenutak zasjeli u zastupničke stolice što nas se posebno dojmilo.

Nakon posjete Hrvatskom saboru, uputili smo se u Hrvatsku narodnu banku te smo sudjelovali u prezentaciji o financijskoj pismenosti i tako utvrdili znanje o novcu, štednji, kreditima i ostalim pojmovima.

Nakon prezentacije domaćini su nas proveli kroz prekrasnu dvoranu burze, u kojoj su nekad bile smještene 52 telefonske govornice (nekadašnja Zagrebačka burza), a danas je ta dvorana pretvorena u knjižnicu i dvoranu za sastanke.

Osim s poklon-primjercima kovanog novca koje smo dobili od domaćina Hrvatske narodne banke i mnoštvom prekrasnih fotografija, u Otočac smo se vratili puni doživljaja i obogaćeni novim znanjima i iskustvima.

Katarina Furlan IV.ek