« Lipanj 2018 »

Edukativno predavanje o Velebitu
Autor: Administrator , 25. 3. 2018.

Dana 22. ožujka u prostoru Srednje škole u Otočcu održalo se edukativno predavanje o najvećoj planini u Hrvatskoj - Velebit.

Predavanje je osmišljeno kao projekcija vrhunskih fotografija o Velebitu od kojih svaka priča posebnu priču. Samo predavanje uputilo nas je i u osobna iskustva Krunoslava Raca sa životinjama poput medvjeda, poskoka, vukova, lisica i orlova.

Predavač Krunoslav Rac je fotograf i pisac koji je već 15 godina svoje profesionalne karijere posvetio Velebitu i njegovom živom svijetu objavljujući reportaže u uglednim časopisima. Uz to je objavio i dvije knjige : “Velebit-iskustvo planine” i “Zemlja vukova i vjetra” koje također opisuju ljepote ove najveće planine u Hrvatskoj.

Ovo edukativno predavanje ostavilo je puno pozitivnih dojmova iza sebe jer se učenike Srednje škole Otočac potaklo na razmišljanje što imaju u svojoj okolini i sa čime sve raspolažu te koliko moramo cijeniti mjesto gdje odrastamo i živimo. Nadamo se da će ih biti još.

Također zahvaljujemo učenicima II. elektro/stroj i III. strojara što su povodom ''Svjetskog dana šuma'' 21. ožujka i ''Svjetskog dana voda'' 22. ožujka, prigodnim plakatima ukrasili hol škole.

Antonija I Luka Orešković, II. gimnazije