Prosinac - mjesec solidarnosti

Autor: Administrator , 29. 12. 2017.

Tijekom mjeseca prosinca, učenici i zaposlenici Srednje škole Otočac sudjelovali su u tradicionalnoj nacionalnoj humanitarnoj akciji "Za 1000 radosti", za koju su prikupili 1200 kuna. Ovu humanitarnu akciju organizira Caritas s ciljem prikupljanja pomoći za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj. Naziv akcije Daruj i obraduj! ujedno je i poziv svima da darivanjem zahvatimo i oplemenimo svoje odnose s bližnjima – ponajprije s onima koji su u potrebi, nevolji, oskudici i tjeskobi – i to darujući ljudima pomoć, hranu, novac, podršku, objed, solidarnost, ali i ohrabrenje, prijateljstvo, izlet, iznenađenje, igru, veselje, kažu iz Caritasa.

Osim toga, učenici koji sudjeluju u radu Volonterskog kluba škole, odlučili su se priključiti eTwinning projektu pod nazivom Rođendanska čestitka za Rebecu. Rebeca je djevojčica iz Angole koja se zadnje dvije godine nalazi na odjelu za pedijatriju jedne bolnice u Lisabonu. Nažalost, ne postoji nada da će se oporaviti, jer boluje od tumora na mozgu kojeg nije moguće operirati i zbog kojeg je paralizirana ispod vrata te ne može samostalno disati. Unatoč tome, ona je marljiva učenica koja voli učiti i svakodnevno pohađa nastavu u bolnici. Njene nastavnice su odlučile pokrenuti eTwinning projekt i obradovati Rebecu za njen rođendan. Stoga su pozvale učenike i nastavnike koji sudjeluju u eTwinning zajednici da osmisle rođendanske čestitke za Rebecu i na taj način ju iznenade 8. siječnja na njen rođendan. Svi korisnici eTwinning portala mogu pogledati čestitike koje je Rebeca dobila iz raznih krajeva Europe, a među njima je i čestitka učenika naše škole.