« Prosinac 2017 »

POSJET KUĆI LJUDSKIH PRAVA!
Autor: Administrator , 7. 4. 2017.

Učenice Srednje škole Otočac  u četvrtak  06.04.2017. g imale su priliku sa nastavnicom Iverijom Filipović posjetiti Kuću ljudskih prava u Zagrebu.

Kao izborni predmet koji se poučava u drugoj godini zanimanja poslovni tajnik,  Ljudska prava pružaju cijeli spektar raznolikih i važnih tema koje nas okružuju u svakodnevnom životu.

Kuća ljudskih prava Zagreb osnovana je 2008. godine kao mreža organizacija civilnog društva, koju je osnovalo šest  organizacija  civilnog društva (B.a.B.e. –Budi aktivna. Budi emancipiran, CMS -Centar za mirovne studije, Documenta – Centar za suočavanje s prošlošću, GOLJP -Građanski odbor za ljudska prava, UPIM -Udruga za promicanje istih mogućnosti i Svitanje – udruga za zaštitu i promicanje mentalnog zdravlja) sa ciljem zaštite i promicanja ljudskih prava i temeljnih sloboda.

Zaposlenica Kuće, Tina Đaković pripremila je zanimljivo predavanje putem kojeg su učenice naučile što su ciljevi  ove organizacije, na koji se način financira ( budući da je riječ o neprofitnoj organizaciji), koje su njezine najvažnije djelatnosti, na koji način se prate kršenja ljudskih prava u RH,  kako se utječe na izmjenu neadekvatnih te donošenje novih zakona, a sve u cilju poboljšanja zaštite ljudskih prava na zakonodavnoj ali i praktičnoj, životnoj razini.

Nakon ugodnog i korisnog druženja načinili smo par fotografija, s dogovorom  za buduća druženja i međusobnu suradnju!