Naši učenici posjetili su Festival o pravima djece

Autor: Administrator , 27. 10. 2016.

Osmu godinu zaredom Festival o pravima djece slavi stvaralaštvo, filmsku umjetnost, pisanu riječ, dječja prava – ponajviše pravo na izražavanje, sudjelovanje, dostupnost svih kulturnih sadržaja svima, zajedništvo i jednakost.

Ove godine Festival o pravima djece odvijao se od 7. do 26. listopada 2016. godine u 18 gradova Hrvatske. Program je namijenjen školama i najširoj javnosti.

Za školski program pripremljene su brojne filmske projekcije iz stvaralaštva djece i mladih te debatne projekcije, dok su za obitelji prikazivani nagrađivani filmove i radionice.

Učenici Srednje škole Otočac 12.listopada 2016. godine pod vodstvom prof. Iverije Filipović, prof. Anite Ladišić i prof. Snježane Jovanić posjetili su ovogodišnju filmsku matineju o pravima djece u Cinestar kinu u Rijeci. Bili su to filmovi hrvatskog i inozemnog tržišta u   trajanju od 101 minute. Cilj ovog programa je da ukažemo djeci i odraslima s kakvim problemima  i izazovima smo danas okruženi.

Evo i dojmova nekih od učenika nakon odgledane matineje:

Drago mi je što su nas profesori odlučili voditi i pokazati nam koja sva prava imamo. Projekcija mi se svidjela jer me je dosta toga naučila, jako je poučna i bilo je lako za razumjeti.

Ivana Balenović

Meni se ova filmska matineja jako svidjela. Imala sam priliku saznati nešto novo te sam naučila cijeniti osobe koje su zaokupljene problemima koje ne mogu riješiti jer nemaju nikoga tko bi im pomogao. Iz svakoga filma se mogla izvući neka pouka koju bi mogli primijeniti u daljnjem životu.

Ivona Dujmović

Jako su mi se svidjeli filmovi jer su nam redatelji pokazali i drugu stranu društva. Razne sitnice na koje se ni ne obaziremo, a u stvari su jako bitne. Drago mi je što sam imala priliku pogledati takvo što.

Romana Joskić

Meni je projekcija bila baš super. Svidjelo mi se to što su filmovi vrlo poučni te što smo na početku projekcije dobili male, ali vrijedne poklončiće.

Andrea Rončević